Książki które warto przeczytać.

Książki – rozwój duchowy.

Duchowy przewodnik. Jak zrozumieć siebie i innych

książki które warto przeczytać

Augustyn Józef

Duchowy przewodnik. Jak zrozumieć siebie i innych

rok wydania 2016

Autor zachęca Czytelnika do podejmowania aktywnych działań w trudnych sytuacjach życiowych, osobistych i rodzinnych. Uważa bowiem, że człowiek nie może uporządkować swojego życia: świata uczuć, relacji rodzinnych, przyjacielskich, zawodowych, bez jasnego i wyrazistego odniesienia do życia duchowego, religijnego i moralnego. Rozważania autora mają na celu podnosić na duchu, przywracać nadzieję tym, którzy pragną przezwyciężyć doznane krzywdy przez przebaczenie i pojednanie.
Moc uwielbienia

dobra książka

Merlin R. Carothers

Moc uwielbienia

rok wydania 2015

Treść tej książki zmienia życie, wyostrza spojrzenie na wszystko. „Moc uwielbienia” rodzi wiarę, odkrywając różnorodność dróg, po których Bóg prowadzi człowieka. Jest jak dynamit, który trzeba wykorzystać, jeśli chce się widzieć prawdziwe znaki Bożej obecności w zwykłej codzienności. „Najważniejsze, że ta długo oczekiwana w Polsce książka, pomoże milionom ludzi w głębokiej relacji z Bogiem, do której przecież zaproszony jest każdy człowiek.Cieszę się, słysząc zapewnienie jednego z egzorcystów z mojej diecezji, że już przed publikacją w języku polskim doświadczył on mocy świadectw tu zawartych, które dotykały i przemieniały życie ludzi w naszej ojczyźnie”.Ks. Rafał Jarosiewicz
Manna z nieba

książki  warte przeczytania

Carver Alan Ames

Manna z nieba

rok wydania 2016

Dlaczego boimy się Eucharystii? Czy przyjmujemy Najświętszy Sakrament świadomie jednocząc się w miłości z samym Bogiem? Alan Ames, współczesny mistyk, autor bestselleru „Oczami Jezusa”, każdego dnia doświadcza niezwykłej siły, jaką daje przyjmowanie Ciała i Krwi Pana Jezusa. Ta książka to świadectwo jego spotkań z Bogiem obecnym w Eucharystii. To swoisty duchowy pamiętnik człowieka, który przyjął zaproszenie do życia z Chrystusem.
Nie zapomnij o szczęściu

polecane książki

Phil Bosmans

Nie zapomnij o szczęściu

rok wydania 2015

Dziś jest dniem dobrym na to, by być szczęśliwym! Dziś zostało Ci ofiarowane, abyś się nim cieszył, był radosny i zadowolony. Wczoraj masz już za sobą. Jutro dopiero nadejdzie. Dzisiaj: jedyny dzień, który trzymasz w dłoni. Uczyń go swym najlepszym dniem!
Ewangelia na każdy dzień

książki które warto przeczytać

Staniek Edward

Ewangelia na każdy dzień

rok wydania 2015

Książka zawiera pełne teksty Ewangelii na każdy dzień roku liturgicznego A,B,C oraz komentarz cenionego autora ks. prof. Edwarda Stańka. Tej znakomitej książki nie należy czytać w całości. Pięć minut dziennie, jeden fragment wystarczy tyle i już nikt nie zarzuci nam, katolikom, że nie czytamy i nie znamy Ewangelii. Tekst, który oddaję w ręce czytelnika, to zestaw ewangelicznych kropli. Należy codziennie się zatrzymać tylko nad jedną z nich, by dostrzec bliskość ewangelicznego świata z naszą rzeczywistością.
Oczami Bożej miłości

książki które warto przeczytać

Carver Alan Ames

Oczami Bożej miłości

rok wydania 2015

Carver Alan Ames w opowieściach, które zapisał na podstawie prywatnych objawień, pokazuje z jak wielką miłością patrzy na nas Trójca Święta, Matka Boża i nasi święci patroni. Te historie potrafią przemienić ludzkie serca i wzbudzić pragnienie głębokiego oddania się Bogu. Każdego poruszają w inny sposób, jednych zasmucają, innych radują. Nikt jednak wobec nich nie zostaje obojętny. Te słowa niosą ze sobą pewność wielkiej miłości Boga do człowieka.

„Oczami Bożej miłości” jest jej największym świadectwem